دوربین مدار بسته چیست؟

واژه دوربین مداربسته برگردان فارسی کلمه انگلیسی می باشد closet circuit television یا به اختصار cctv
. دوربین مداربسته به کلیه دوربین هایی اطلاق می گردد که در محل خود ثابت بوده و تصاویر را به یک یا چند محل ارسال می کنند. از آنجا که اغلب این دوربین ها در حفاظت، نظارت و سیستم های مانیتورینگ امنیت بکار می رود این واژه بیشتر به همین حیطه بر می گردد اما معنی فنی آن حتی دوربین های ویدیو تلفن و کنفرانس را نیز در بر می گیرد.

 دوربین مداربسته سقفی یا دام

دوربین های سقفی یا دام

اصطلاح دام به معنای گنبد است. همانطور که از معنای نام این دوربین ها واضح است اصطلاح دام به شکل بدنه این نوع از دوربین های مداربسته دلالت دارد.

دوربین مداربسته دیواری یا بولت

دوربین مداربسته دیواری یا بالت

دوربینی استوانه ای شکل است با بدنه فلزی که به دلیل داشتن قابلیت ضدآب ( استاندارد IP66 ) مناسب محیط بیرون میباشد و یکی از پرکاربرد ترین دوربین های مداربسته میباشد.

دوربین های مداربسته ای پی IP

IP دوربین های تحت شبکه

سیستم مداربسته تحت شبکه یا ای پی نوعی از سیستم مدار بسته است که انتقال اطلاعات در آن بر مبنای پروتکل های شبکه صورت می گیرد . دوربین های مدار بسته تحت شبکه یا Internet Protocol Camera با نام اختصاری دوربین مداربستهIP نیز شناخته می شوند. این نوع از سیستم های دوربین مداربسته بر خلاف دوربین های مدار بسته آنالوگ از اینترنت برای فرستادن و دریافت اطلاعات استفاده می کند.

ظبط تصویر دوربین مداربسته دی وی ارDVR

DVR دستگاه

دستگاه DVR یکی از قوی ترین سیستم های ضبط کننده دیجیتالی میباشد که مخفف عبارت Digital Video Recorder میباشد و کار آن تصاویر آنالوگ ارسال شده از دوربین های مداربسته را تبدیل به دیجیتال و بر روی هارد دیسک ذخیره می کند. گروه مهندسی " های دیجیت " با ارائه انواع دستگاه های DVR های جدید و کاملا اورجینال با گارانتی معتبر در خدمت مشتریان عزیز میباشد.